Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zima, zima ,zimička

Charakteristika :

         Připravíme se na adventní období – co je advent,adventní kalendář,adventní věnec tradice,svátky,vánoční zvyky.Budeme učit děti vnímat atmosféru Vánoc, podílet se na vytvoření pěkného prostředí,výzdoba mateřské školy, zejména pracemi dětí,nebát se vystoupit na veřejnosti, před rodiči s připraveným programem, dokázat zacházet s různými surovinami a materiály při výrobě vánočních dekorací.Společně prožijeme radost z obdarovávání. Máme se rádi, je pohoda, čas pohádek. Zapamatujeme si krátké písničky a básničky, naučíme se zacházet s hudebními nástroji. Společně se dozvíme něco o tom, co dělá příroda a počasí v zimě, jak zvířátka přezimují, jak jim můžeme pomoci. Proč mráz kreslí na okna a kde se tu vzal sníh a led /pokusy/.Budeme děti učit  umět odhadnout některá nebezpečí a vyhnout se jim (ledové jevy, rampouchy), využívat tvárné možnosti sněhu, ztvárnit zimu, sněhuláka různými způsoby – kresba, stříhání, lepení, modelování, mačkání, trhání papíru.Budeme se věnovat lidskému tělu, zdravým návykům, zimním radovánkám. Užijeme spoustu legrace při karnevalovém reji /Masopust/.V zimní olympiádě si procvičíme sportovní dovednosti. Povedeme děti k pomoci zvířátkům a ptákům. Naučíme je chápat humor v literárním textu , chápání významu lidské,orientovat se v čase.
obrazek-06.jpg
zpět