Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaro v MŠ

Charakteristika :

V tomto bloku budeme pozorovat změny v přírodě, počasí,budeme se učit vnímat přírodu všemi smysly,budeme vytvářet pocit sounáležitosti s přírodou a zároveň je vést k pochopení, že změny způsobené lidskou činností mohou životní prostředí chránit, zlepšovat ,ale i naopak ničit a poškozovat, znát některé ekosystémy.Prožijeme společné chvíle plné radosti se zvířátky a jejich mláďátky, budeme děti vést k ochraně přírody a živých tvorů ale také k poznatkům, jaké nebezpečí nám hrozí při setkání s cizími zvířaty. Oslavíme lidovou tradici „Vynášení Morany“, svoji fantazii a praktické dovednosti uplatníme v přípravě a oslavách svátků jara „Velikonocích“ a zároveň budeme vytvářet povědomí o tradicích, které s těmito svátky souvisejí. Budeme se věnovat místu, kde žijeme, porovnávat život ve městě a na vesnici,naučíme se zachycovat skutečnosti ze svého okolí a vyjadřovat své představy pomocí výtvarných prostředků a technik, budeme řešit hádanky, hlavolamy. Oslavíme Den matek , dětem vysvětlíme význam rodinného zázemí, potřeby vzájemné pomoci, oživíme si zdvořilostní návyky. Seznámíme se s dopravními prostředky a jejich rozlišováním podle místa pohybu, ponoříme se do pohádkových příběhů a naučíme se rozlišovat skutečnost a fantasii, navštívíme městskou knihovnu.

zpětobrazek-07.jpg